Echá súťažiacich z predchádzajúcich ročníkov

 

Vyberáme niekoľko z mnohých povzbudzujúcich reakcií, ktoré prišli organizátorom Veľkej biblickej internetovej súťaže v predchádzajúcich dvoch ročníkoch:

 

Súťaž ma oslovila, preto som sa aj zapojila. Určite celý prípravný tím odviedol kus práce, aj takto sa dá evanjelizovať. Páči sa mi aj to, že ste sa ujali novej možnosti komunikácie - cez internet.

 

Katarína Holeková

 

V prvom rade Vám chcem srdečne poďakovať, za celu moju rodinu, za Vašu námahu, ktorú ste vynaložili v priebehu súťaže. Súťaž sa nám páčila a bola pre nás poučná.

 Ja osobne som veľmi uvítala formu mailových odpovedi na súťažné otázky, nakoľko by ma dosť zaťažovalo písať odpovede na korešpondenčný lístok a zasielať ich poštou.

 Prajem Vám hojnosť Božích milosti  a požehnania do Vašej ďalšej prace.

Zuzana Vasilenkova.

 

Chcem sa, aj v mene našej rodiny, Vám  všetkým poďakovať, ktorý ste sa podieľali na zorganizovaní takejto súťaže. Pre nás bola poučná a zároveň zábavná  a nenásilnou formou sme sa dostávali k čítaniu Sv. Písma, hoci sme ku koncu roka pre zaneprázdnenosť neodpovedali na otázky, ale veľmi by nás potešilo  pokračovanie súťaže aj v budúcom roku.

ĎAKUJEME a vyprosujeme hojnosť Božích milostí pre celý tím pastoračného centra pre rodinu.

Mária Konečná s rod. 

 

 

Vaše oznámenie ma (nás) naozaj potešilo, že sme ako rodina postúpili do záverečného losovania. Úprimne povedané, radi by sme vyhrali, ale to iste- isto každý súťažiaci.

Dovolím si za celú rodinu tvrdiť, že v tejto Vašej súťaži sme vyhrali už všetci – aj tí, čo súťaž pripravovali, aj tí, čo súťažili. Všetci sme totiž pracovali s Božím Slovom a tak mohol Boh k nám prehovoriť veľakrát. A umocnené to bolo vždy na sv. omši v nedeľu.

Krásne a múdro ste to pre nás vymysleli a ešte aj rozdali Bibliu každý týždeň, za celý rok mnohým rodinám. Veľmi Vám ďakujem, že sa o nás tak s láskou staráte.

Keď súťaž skončila, najskôr som si to neuvedomila a myslela som si, že nejaký škriatok opäť zapracoval a súťažná otázka nebola včas zverejnená na Vašej stránke. Až pri hľadaní ďalšej a ďalšej  súťažnej otázky som si uvedomila, že liturgický rok skončil a s ním i Vaša súťaž.

A či by nás potešilo pokračovanie súťaže? Samozrejme, chýba nám. Boli sme nenásilne donútení k celoročnej systematičnosti a hlavne v nedeľu nám čítanie evanjelia bolo známe, blízke, zrozumiteľnejšie,...  

A ešte jeden (pre nás podstatný) postreh: o Veľkej biblickej internetovej súťaži sme sa dozvedeli cez Katolícke noviny, vtedy sme si ich kupovali občas a niekedy sme ich nestihli ani otvoriť a prečítať. Po začatí súťaže sme si po nedeľnej sv. omši  vždy kúpili noviny a hľadali ďalšiu otázku už cestou z kostola. Deti vedeli veľakrát správnu odpoveď hneď alebo ju vyhľadali v Sv. Písme pri obede, aby som Vám v pondelok za celú rodinu, mohla zaslať správnu odpoveď e-mailom. Popri súťažnej otázke sme časom v novinách objavili aj všeličo iné, zaujímavé, na čo predtým nebol čas si prečítať. Čiže sme prostredníctvom Vás objavili vynikajúce Katolícke noviny, ktoré dnes už čítame pravidelne od A do Z a na tento rok sme si ich dokonca predplatili.

O tom Vám svedčím, aby sme Vás potešili a povzbudili, že Vaša práca má naozaj veľký zmysel, že nielen cez Božie Slovo sa šíri radostná zvesť, aj to všetko okolo vplýva na mnohých mnohorakými nepredvídateľnými spôsobmi. Lebo Pán je vynaliezavý, neustále nás prekvapuje a nič preňho nie je nemožné...

Prajem Vám všetkým za celú rodinu nielen požehnaný dnešný deň, ale celý rok, aby Vám Pán udelil veľa milostí, síl, vynaliezavosti, radosti a spokojnosti pri Vašej práci i v osobnom živote!

 

Mária Krajčová zo Žiliny

 

 

Táto súťaž našej rodine dala veľkú radosť z toho, že formou súťaže môžeme lepšie spoznávať Sväté písmo. Každý týždeň sme posielali odpovede a potom sme v nedeľu na svätej omši počúvali, že či naša odpoveď bola správna.

V mene celej našej rodiny Vám prajem všetko dobré.

                                                                                   rodina Koperová

 


Ponajprv musím povedať, že súťaž bola správne načasovaná a vymyslená a myslím, že  dobre prebehla aj informačná kampaň. Škoda, že len v kresťanských médiách, ale čo už na Slovensku je to tak ( pomaly sa z tejto repliky, stane spoločenská norma!)
Ja vám však ponúkam spoluprácu. V minulom roku som spolu s mojimi priateľmi založil občianske združenie Familiaris, ktoré sa usiluje o sanáciu rodiny, postavenú na tradičných hodnotách samozrejme v kresťanskom duchu. A keďže naše rodiny radi spievajú založili sme v r. 1992 aj chrámový zbor Laudamus, ktorý už niekoľko rokov reprezentuje farnosť sv. Jozefa vo Svite  doma i v zahraničí. Dovolím si poslať vám náš PR. Ak by ste do budúcna chceli môžeme prísť spievať  na spoločnú akciu konanú Diecéznym centrom pre rodinu a našim združením.
Teším sa na spoluprácu a prajem všetkým veľa zdravia a božieho požehnania!
S kresťanským pozdravom

František Drozd, Svit

 

 

Dakujem za mily mail, zaroven prajem celemu Vasmu timu Bozie pozehnanie do osoznej prace, ktoru robite.


Biblicka internetova sutaz sa nam pacila a urcite by nas potesila nejaka  forma jej pokracovania. Milo nas prekvapil aj pozdrav k Velkej Noci,  ktory ste rozosielali ucastnikom sutaze.

Ak dovolite, napisem sem svoj postreh - v nasej rodine sa najstarsia  dcera - 10r naucila vyhladavat v Sv. Pisme text Bozieho Slova podla  suradnic. Ti mensi to este nevedia, ale casom sa naucia... dufam. Tato sutaz mala podla mojho nazoru jednu "chybicku krasy" - totiz stacil  aj jeden clen rodiny, aby odoslal spravnu odpoved a tym sa mohlo stat (a  u nas stavalo :-) ), ze stacilo, aby som napr. ja, mama, odpovedala a ostatni clenovia rodiny  vobec nemuseli prispiet svojim podielom, resp. nemuseli  sa zapojit.  Rozmyslala som preto nad navrhom, ako zapojit celu rodinu - aby to bola  "rodinna" sutaz - co tak napr. po nedeli, po sv. omsi,  zapisat aspon  jednu reakciu na Bozie Slovo, resp. myslienku z homilie, alebo nejaky suvis so zivotom. z rozhovoru, ktory v rodine prebehne. ..  V nasej rodine mame zvyk pri nedelnom obede sa kratko s detmi  pozhovarat, co si pamataju, alebo im dovysvetlovat B. Slovo. Casto sa  stava, ze napr. manzel zachyti nieco, co som si nevsimla ja a naopak,  alebo aj deti, ak davaju pozor, aspon nieco si zapamataju. Viem, ze je to nedokonaly navrh, aj ze je tazko pokryt aktualne moznosti nasich rodin, ale mozno by to prinieslo aj obraz o tom, nakolko v rodinach vieme spracovat a prijat Bozie Slovo.

A este poznamocka - Tisic korun bola mesacna odmena pre vyhercu urcena  na zakupenie Sv. Pisma - nebolo by cielenejsie urcit ako vyhru vytlacok  sv. Pisma? Ak aj rodina Sv. Pismo ma, moze vyhru pouzit ako dar tym,  ktori ho nemaju...
Prosim Vas, nepovazujte tieto moje riadky za kritiku, cenim si vsetko,  co Vase centrum robi a viem, ze to nie je lahka praca. Nech Vam Pan bohato odmeni vsetky namahy, dakujeme,
za nasu rodinu pozdravuje


Schindlerova Maria

 

 

 

Dobry den! Sutazou, ktoru ste poriadali sme boli potesení. Boli by sme radi, ak by sa sutaz opakovala aj v tomto roku (sutaz by mohla byt zamerana aj na studentov SS a ziakov ZS). Vela stastia a Bozieho pozehnania pri dalsich akciach!

Rod. Michalikova

 

 

Dakujeme pekne. Sutaz bola iste obohatenim a tesime sa na jej pokracovanie. Mozno by za zmienku stalo sutaz pre deti za zaujimave ceny. Myslime si ze deti by to povzbudilo. Dakujeme.Prajeme vela sil a Bozich miolosti.

Bertovci

 

Milí pracovníci pastoračného centra,z celého srdca vám ďakujem za biblickú súťaž, ktorá prebiehala na vašej internetovej stránke, veľmi som sa tešila na každo týždňovú otázku aj z toho keď sa mi podarilo správne odpovedať. Myslím že to bola skvelá myšlienka takto propagovať Sväte písmo, budem sa tešiť na ďalšie vaše aktivity a nech vám pán Boh zaplatí za všetku vašu námahu.

S úctou Anna Pospíchalová