História Veľkej biblickej internetovej súťaže
pre celú rodinu

 

Súťaž po prvýkrát pripravilo v roku 2005 Diecézne pastoračné centrum pre rodinu Banskobystrickej diecézy v spolupráci s Rádiom Lumen. Do súťaže sa zapojilo viac ako 1300 rodín. Každý týždeň sa súťažilo o 1000,- Sk, ako príspevok na zakúpenie Svätého Písma.

 

V roku 2010 pripravila pokračovanie súťaže Rada pre rodinu Konferencie biskupov Slovenska pod záštitou jej predsedu a Košického eparchu vladyku Mons. Milana Chautura. Súťaž prebiehala v spolupráci a s mediálnou podporou Katolíckych novín. Aj vďaka získanému grantu z grantovej súťaže v oblasti o mediálnych projektov KBS mohlo opäť každý týždeň súťažiť o 33,- Eur, ako príspevku na zakúpenie Svätého Písma a tiež o tri finálne ceny podobné ako aj v tomto ročníku tentoraz už viac ako 2500 zapojených rodín.

 

Na základe povzbudení cez mnohé pozitíbvne odozvy zo strany súťažiach rodín v prvých dvoch ročníkoch preberá štafetu organizovania súťaže nezisková organizácia Rodinkovo - Miesto prijatia pre rodiny, v spolupráci s občianskym združením Asociácia rodín a rodinných spoločenstiev na Slovensku. Hlavným mediálnym partnerom súťaze je tentokrát Televízia LUX a mediálnu podporu poskytuje aj časopis Naša Žilinská diecéza.