Program pre manželov v ťažkostiach I. a II.

Tento program je určený pre manželov, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím svojho vzťahu ako i manželom, ktorí túžia svoj vzájomný vzťah prehĺbiť a objaviť väčšiu jednotu medzi sebou.

Je dôležité, aby sa celého programu zúčastnili obaja manželia.

Program sa koná bez účasti detí.

Na tento program nadväzuje aj 2. stretnutie, ktoré sa koná po cca 6 mesiacoch. 

Druhého stretnutia sa môžu zúčastniť iba manželia, ktorí absolvovali prvé stretnutie. 

Vaše otázky vám radi zodpovieme na tel. čísle: 0902 125 410.


Prihlášky na najbližšie voľné termíny:

Pre nových účastníkov bude tento program otvorený až na jar 2025 

Prečítajte si rozhovory s manželmi Ritou a Rinom Ventrigliovcami z Talianska, ktorí vytvorili Program pre manželov v ťažkostiach a priniesli ho na Slovensko

Manželstvo najviac ovplyvňujú udalosti, ktoré sme v detstve nemohli spracovať

Každé manželstvo sa dá zachrániť


Reflexia bývalých účastníkov:

Aj skúsený plavec sa môže začať topiť. Vzdiali sa, ostane sám, príde únava, nedostatok síl, zdravotné komplikácie...
Niečo podobné sa stalo i v našom manželstve. Časté nedorozumenia, podozrievanie, žiarlivosť, rozdielne názory a hádky nás stále viac a viac od seba vzďaľovali, uberali o sily, dôveru a lásku. Ďakujeme priateľom, ktorí to preživali s nami a ponúkli nám pozvanie na toto stretnutie.
Boli to vzácne dni. Konečne sme sa my dvaja zastavili, mohli sa pozrieť na náš vzťah z rôznych uhlov pohľadu, mali priestor skúsiť pochopiť toho druhého, načúvať mu, ale i stíšiť sa pred Bohostánkom a odovzdať všetko Bohu. Citili sme z mnohých často aj veľmi bolestných skúseností ostatnych manželov, že aj oni prechádzajú ťažkosťami, ale nevzdávajú to. Oplatí sa bojovať! Ďakujeme vám, že nie sme sami!
Stretnutie bolo pre nás zastavením, povzbudením a pomocnou rukou pre našu LÁSKU a DÔVERU, o ktorú chceme bojovať zo všetkych síl.

P+A

Cítila som, že v našom manželstve to nie je v poriadku. Manžel mi bol vzdialený a nemali sme si čo povedať. Nečakala som, že sa na tomto kurze stane zázrak, ale pomohol nám opäť pocítiť stratenú blízkosť. A mám nádej, že chceme na našom manželstve obaja ďalej pracovať. ED

Veľmi nás oslovila otvorenosť a úprimnosť párov aj všetkých zúčastnených. Tiež bolo oslovujúci osobný a láskavý prístup animátorov a veľmi oceňujeme aj odborný prístup. To všetko nám umožnilo prežiť náš vzťah do ešte väčšej hĺbky. Srdečná vďaka celému organizačnému tímu.

Tento kurs byl poslední šance našeho manželství. Přijeli jsme jako rozvádějící se nefunkční pár, odjíždíme s nadějí, že náš vztah má v Božích očích smysl, tedy i pro nás. Děkujeme.

Bál som sa prísť, nebolo čoho... Som rád, že som svoj strach premohol. Martin

Čím viac pravdy vo vzťahu máš, tým viac tu potrebuješ prísť. PD

Odporúčame aj ako prevenciu. Lívia a Juraj

Videli sme a zažili, ako sa Boh dotýka našich vzťahov a premieňa naše manželstvo. Doporučili by sme každému manželskému páru - či už bojujete s každodennými starosťami, alebo prežívate hlbokú krízu, alebo ste dokonca už pred rozvodom - týchto 5 dní môže priniesť viac svetla, než si dokážete predstaviť. Nám to znovu pomohlo otvoriť sa jeden druhému a nechať Božie svetlo zasvietiť na náš vzťah.

Keď pochybujete, či ste si vybrali správneho manžela, tak tento program vám pomôže otvoriť oči.

Mám na to přiznat si, že mám ve svém manželství těžkosti? Pokud ano, mám "palivo" pro odraz do tohoto výborného programu k prohloubení kamarádství v manželství. Karel

M: Keď som si uvedomil, že naše manželstvo "prestáva byť manželstvo", chcel som ho "opraviť". Svojím spôsobom. Bolo mi hneď jasné, ako by sa mala "zmeniť" moja manželka. Samozrejme som narazil. Postupne som skúšal veľa rôznych vecí a pritom som manželke aj dosť ublížil. Rozmýšľal som aj o možnosti vzdať to. Rodinkovo prišlo ako zázrak. Nie zázrak, ktorý všetko zmení zo dňa na deň. Ako zázrak, ktorý začne postupne veci usporadúvať. Som rád, že moja žena mi druhýkrát povedala áno. Našla odvahu a energiu a rozhodla sa so mnou postupne pracovať na zlepšení nášho vzťahu. Veľa sa pritom učím. Zmenil sa môj pohľad na zázraky. Verím, že Boh pomôže "naštartovať", ale tvrdo odpracovať si to tu musíme my. On nám v tom drží palce. My dvaja robíme, čo môžeme.

B: Sme povolaní k plnému manželskému životu.

.... Inak povedané - nie sme povolaní k manželskému vegetovaniu, len akémusi prežívaniu či živoreniu, ale k plnému manželskému žitiu v radosti. Cez vlastné manželské trápenia tomu začínam pomaly rozumieť...

Keď dlhší čas nevieme žiť vo svojom manželstve radosť, začíname strádať... keď strádame, cítime sa ohrození... keď sa cítime ohrození najčastejšie zaútočíme alebo utečieme alebo zamrzneme a nevieme sa pohnúť z miesta.... toto sú prirodzené reakcie.... Ťažko sa nám žije v takomto vzťahu (akomkoľvek nielen manželskom).

Pripustiť fakt, že máme v manželstve ťažkosti chce odvahu (a je úplne jedno či sme manželia veriaci alebo neveriaci). Takúto odvahu preukázal môj manžel, keď sa rozhodol bojovať za naše manželstvo. Jeho odvahu považujem za prejav jeho skutočnej mužnosti - odvahu odhaliť svoju zraniteľnosť so všetkým rizikom, ktoré sa s tým spája, odvahu vykročiť na cestu zmeny a naozajstnej "makačky" na sebe samom, odvahu nevzdávať sa aj v časoch opätovného upadania do starých koľají, či v náročných spoločných obdobiach, odvahu aj cez vlastnú bolesť vnímať zranenia toho druhého, odvahu nechať si pomôcť a ukázať svojmu manželovi/manželke vlastnú slabosť alebo bezradnosť....

Odvaha môjho bojovníka :) za naše manželstvo nás priviedla do Rodinkova. Tu, cez Program pre manželov v ťažkostiach a otvorené prijímajúce srdcia fantastických ľudí, ktorí nás ním sprevádzali, dal náš Pán milosť odvahy aj mne. Tu sme sa spolu znova nadýchli a vykročili... pomaličky, s veľkou trpezlivosťou (čo je u mňa veeeľmi nedostatkový tovar) sme sa vydali na cestu, kde maličkosti bežného života prestávajú byť už len čierne a sivé, ale postupne stále viac rozkvitajú do farieb a pestrosti. Cez tieto farby dokážeme spolu opäť viac snívať (aj keď niektoré naše sny vôbec nie sú rovnaké :)), fandiť tomu druhému a tešiť sa, že naše Slnko na nás stále svieti a dodáva našim farbám lesk.

...zatiaľ stále ideme... a stále častejšie sa pri tom vieme a chceme spolu smiať :)...

Vrele odporúčame! B+M

FOTOGALÉRIA